Začal únor a bílý rozhodně není. Alespoň u nás.

05.02.2022

Jarda řekl: "Johanko, jsi nejmladší, plná síly a energie, takže dnes napíšeš článek ty." Jasně, že ho napíšu a ráda a také proto, že měl Jára s Věrkou hodně starostí s Akimkem. Všichni jsme se o něj moc báli.

Začnu ale tím, nač většina z vás čeká. Co já a štěňátka? 

Nevím :-))) ale to jen proto, že Katka k nám přijde za 2 dny, v pondělí v podvečer. Je to totiž 26. den od chvíle, co jsem byla s Robinem a to je prý optimální čas, kdy by na ultrazvuku už mělo být vidět, jestli se nám to povedlo. Jak se obvykle píše v lékařských zprávách - Subjektivně: pacient je velice mazlivý, ještě víc než je u něj běžné, tulí se, když po půl hodině nepřetržitého šimrání a drbání páníčkovi zdřevění ruka, tak mu okamžitě dá najevo, že si může ruce vyměnit, ale rozhodně že nemůže přestat a po další třičtvrtě hodině, když páníček padne za vlast, tak jde zaměstnat dalšího člena rodiny. Ten první má za úkol se mezitím bleskurychle zotavit, aby mohl za hodinku nahradit dalšího odpadlíka.

Řeknu vám, že jsem sama zvědavá, jak to v pondělí dopadne. Jsou tam, nejsou tam? Moc si přeji, abych pro vás měla zprávu, která vás potěší.  A kdyby vás zajímalo, co se děje v bříšku fenky od krytí až do porodu, tak jsem pro vás našla Těhotenský kalendář fenky, hezky den po dni a můžete si ho i stáhnout :-)

A teď vám chci ještě napsat o Akimkovi. 

Únor nám nepřinesl sníh, ale Akimkovo onemocnění. Moc děkujeme všem za podporu, kterou jste nám dali a energii, kterou jste Akimkovi poslali. Moc to potřeboval a ještě potřebovat bude. 

Zejména chceme poděkovat za pomoc, bez které by dnes bylo všechno jinak. 

Především MVDr. Dušanu Královi, který se našeho Akimka ujal poté, kdy bylo ve středu odpoledne u Akima v nemocnici VetNemo diagnostikováno akutní a život ohrožující onemocnění. 

MVDr. Dušan Král ihned začal sestavovat mimořádný operační tým mimo operační dny a na své klinice Regia Vet hned následující den ve čtvrtek ráno Akimka přijal, znovu se provedla všechna potřebná předoperační vyšetření a pak už jsme s důvěrou Akima svěřili do jeho rukou. Strach jsme ale měli veliký. Akim operaci zvládl, díky své vůli, díky vaší energii, díky profesionalitě a nevídané ochotě MVDr. Dušana Krále. 

A druhé veliké poděkování patří Alešovi, Martině a Babettce

Protože Akimkovi hodně poklesly až na hraniční hodnoty některé hladiny např. albuminu, krvinek, destiček, byla potřeba pooperační krevní transfuze, aby měl větší šanci zvládnout pooperační stav a následnou rekonvalescenci. Aleš ani Martina nezaváhali ani chvilku a s darováním krve od Babettky pro Akima ihned souhlasili. Babettka byla statečná, je to také holčička od naší Anežky, Akimkovi sestřičky. Akim je vlastně Babettky strejda. Babettka darovala Akimkovi tolik své krve, kolik bylo pro ní bezpečné a doktor Král to vše ohlídal. A i díky této transfuzi Akim při páteční kontrole má dobře se hojící jizvu, žádné otoky, bříško bez volné tekutiny, žádné krvácení. A my máme spolu s ním naději.

Dnes je sobota, Akoušek s chutí papá, s radostí s námi jde na malou procházku, prostě je tu s námi a má zase radost ze života a my s ním. Držíme si všichni palce, aby byly dobré výsledky histologie, které budou asi tak za 10 dnů a aby i další dny měl Akim hodně síly se s tou zákeřnou nemocí poprat. My uděláme všechno proto, aby se s námi měl dobře.

Pár foteček z dnešní dopolední procházky.