Agnes (Anežka) Vera Moravia

*5.4.2011   +13.3.2021

(na horním obrázku zleva Betty, Anežka, Johanka, Akim)


Naše milovaná Anežka nás opustila náhle po akutní krátké nemoci, krátce před svými 10. narozeninami v březnu 2021. Vůbec jsme na to nebyli připraveni a stále se s tím nemůžeme vyrovnat. Je s námi každý den, ve vzpomínkách, v našich srdcích. Byla největším milovníkem vody. Když jsme byli u moře, nebylo možné jí dostat z vody ven. Plavala by a blbla do nekonečna. 

Anežka byla od malička "praštenej" pes. Když jsme se mazlili, dělala kotrmelce přes hlavu, vrčela blahem tak, že jsme si nejdřív nysleli, že nás chce sežrat, když cítila vodu tk vzpomínáme, jak třeba v Chorvatsku cestou k pláži tak asi 200 m před ní to už nevydržela, žádný povel jí nezastavil a tryskem se rozeběhla k moři a zmizela nám z dohledu za pobřežním porostem stromů. A když jsem tam stačil doběhnout i já tak koukám, jak si šťastně plave v moři a vykružuje své oblíbené osmičky. Anežka nám dala 2 krásná štěňátka, náš vrh B, Babettku a Barborku. Babettku vidíme skoro každý den, protože žije u našich sousedů Martiny a Aleše, přímo přes ulici. A tak i v Babettce je naše Anežka pořád s námi.

Agnes (Anežka :-) Vera Moravia byla kryta 28. srpna 2015 psem Jewel General Golden Countryside´s - MAX, chovatelská stanice Krásná Lukrécia pí. Ivy Katrevové. I "MAX" je z dánského chovu, takže také má štěňátka neovlivněná geneticky příbuznou vlnou GR v ČR, se všemi předpoklady k výstavním i pracovním úspěchům. Vždyť MAX má profesionální záchranářský výcvik a sklízí úspěchy i na soutěžním poli.

Babettka a Barborka
Babettka a Barborka